خبار مربوط به برج سازي و سازه‌‌هاي بلند بيشترين اخبار ساخت و ساز را در دنيا به خود اختصاص مي‌دهد. در اين ميان گزارشي درباره آسمان خراش‌هاي سبز دنيا منتشر شد كه موضوع آن بررسي آسمان‌خراش‌هايي در دنياست كه كمترين آسيب را به محيط زيست وارد مي‌كنند و كمترين مصرف انرژي را دارند.
در اين گزارش كه سمپوزيوم بين‌المللي ساختمان‌هاي سبز در نيويورك آن را تهيه كرده است، نام ده آسمان‌خراش سبز اول دنيا آمده است. فهرست اين آسمان خراش‌ها به اين ترتيب است:

 

 

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

آهن و شیشه، معماری پهلوی را دگرگون کرد
 
 

 
مواد و مصالح ساختمانی در هر دوره از تاریخ معماری ایران، سبك و سیاق و شكل خاصی به معماری بخشیده به گونه ای كه در صورت بررسی مواد و مصالح بناهای متعلق به دوره های مختلف تاریخی،‌ می توان میزان دسترسی معماران و استادكاران به امكانات ساخت و احداث بنا را مورد بررسی قرار داد.
«علی رضا بهرمان» كارشناس ارشد مرمت و استاد دانشگاه كه در پروژه های بزرگی مانند كارگاه مرمت كاخ شهربانی، مسجد سپهسالار، مرمت سنگ و تزیینات بنا را برعهده داشته در حوزه تزیینات معماری بناهای تاریخی متخصص است در مورد تزیینات و مواد و مصالح به كار رفته شده در معماری دوران قاجار و پهلوی اول می گوید:

 
ادامه در ادامه مطلب

بر اساس قانون جرایم رایانه ای ، هرگونه کپی برداری از مطالب آموزش,معماری,مقاله,دانلود ، غیر قانونی می باشد و پی گرد قانونی دارد!
تمامی حقوق مادی و معنوی " آموزش,معماری,مقاله,دانلود|مقاله و پروژه های معماری " برای " مدیر سایت " محفوظ است!
طرّاحی قالب: شیعه تم